Zdjęcia i filmy
Nasz wizualny przewodnik po Rzeszowie. Znajdziesz tu galerie zdjęć i filmy dokumentujące życie miasta, najważniejsze wydarzenia oraz historie mieszkańców.
Na terenie rafinerii Orlen Południe w Jedliczu przeprowadzono ćwiczenia kryzysowe „Dron – Orlen Jedlicze 2026”. Scenariusz zakładał atak z wykorzystaniem drona mogącego przenosić materiał wybuchowy oraz ewakuację pracowników zakładu.
Jedna z największych gwiazd współczesnej opery wystąpiła podczas 65. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Jakub Józef Orliński zachwycił publiczność swoim niezwykłym głosem, a koncert zakończył się owacjami na stojąco.
Jak wyglądało dzieciństwo w Rzeszowie i regionie w czasach PRL-u? Odpowiedź można znaleźć na zdjęciach Jerzego Jawczaka, jednego z najważniejszych fotografów związanych z Podkarpaciem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zapraszamy do niezwykłej galerii.
Prace jednego z najbardziej rozpoznawalnych fotografików związanych z Podkarpaciem można oglądać w centrum Rzeszowa. Wystawa „Dual Vision Version III” prezentuje autorskie spojrzenie Jacka Szwica na współczesny świat.
Młode zespoły dzielnie walczyły o uznanie jury, finał wydarzenia należał jednak do legendy rzeszowskiej sceny muzycznej – zespołu W.S.K., który porwał publiczność energetycznym koncertem.
Wybitni hiszpańscy soliści Sabina Puértolas i Antonio Gandía oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej zabrali słuchaczy w muzyczną podróż na Półwysep Iberyjski.
Grzegorz Wrona, były wiceprezydent Rzeszowa i obecny wiceminister aktywów państwowych, mocno krytykuje pomysł zamiany działek przy PCLA za Plac Balcerowicza. Mówi też m.in. o referendum ws. odwołania Konrada Fijołka i chaosie planistycznym w mieście, które mimo wszystko jest świetnym miejscem do życia.
Nowe boiska, tor rolkowo-wrotkowy, park linowy i miasteczko ruchu drogowego – przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Rzeszowie otwarto nowoczesne Centrum Rekreacyjno-Sportowe i Edukacyjne. Z obiektów mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale też wszyscy mieszkańcy miasta.
Śmiech, muzyka i świetne aranżacje – taki był koncert „Artur Andrus i jego goście”, który odbył się w Filharmonii Podkarpackiej w ramach 65. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Publiczność długo oklaskiwała artystów na stojąco.
W Rzeszowie odbyła się pierwsza edycja VIBE THE FUTURE – 24-godzinnego product challenge, podczas którego uczestnicy pracowali nad zadaniem przygotowanym przez LOT Aircraft Maintenance Services.