straż pożarna
W niedzielę 14 czerwca z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Rzeszowie wyjechała grupa 39 strażaków. Jadą do Mołdawii na międzynarodowe ćwiczenia Eumodex 2026, które od 16 do 18 czerwca zgromadzą ponad 250 ratowników z całej Europy. Tematem manewrów będzie reagowanie na katastrofalne powodzie
Blisko 180 interwencji, niemal 30 osób, którym udzielono pomocy przedmedycznej, oraz ponad 1600 strażaków w akcji. Tak wyglądał długi weekend na Podkarpaciu z perspektywy służb ratowniczych.
Policjanci, strażacy i pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego wzięli udział w ćwiczeniach kryzysowych „Przesyłka 2026”. Scenariusz zakładał wystąpienie zagrożenia chemicznego w budynku uczelni.
Policjanci i inne służby przez kilka dni ćwiczyli działania z użyciem śmigłowca Black Hawk. Szkolenie odbyło się m.in. w Rzeszowie.
Kilkudziesięciu podkarpackich strażaków przez kilka dni trenowało działania w trudnym terenie, budowę pasów przeciwpożarowych i akcje nocne. Manewry odbyły się w ramach ćwiczeń GFFF LESKO 2026.
To były wyjątkowo intensywne święta dla podkarpackich strażaków. W całym regionie interweniowali ponad 200 razy gasząc pożary i usuwając skutki silnego wiatru.
Nowe wozy, specjalistyczny sprzęt i inwestycje w ratownictwo – tak ma wyglądać wzmocnienie systemu bezpieczeństwa na Podkarpaciu. Projekt wart 32 mln zł zaprezentowano w Rzeszowie.
Kontrterroryści z całej Polski, strażacy i ratownicy GOPR ćwiczyli wspólne działania w Bieszczadach. Szkolenie obejmowało m.in. desanty z powietrza i akcje ratunkowe w trudno dostępnych miejscach.
Ogień na łąkach, polach i nieużytkach pojawia się niemal codziennie. Podkarpaccy strażacy po raz kolejny przypominają, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale też surowo karane.
Wraz z nadejściem wiosny wraca niebezpieczny problem wypalania traw. Policja przypomina, że to zjawisko nie tylko groźne, ale też surowo karane. Grzywna może sięgnąć nawet 30 tys. zł.