
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozbili system fikcyjnych przeglądów technicznych. Dwaj diagności ze stacji diagnostycznej w Krośnie w zamian za korzyści majątkowe potwierdzali przeglądy aut, które istniały tylko w dokumentach.
Spis treści:
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko siedmiu osobom. Śledztwo prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie. Na ławie oskarżonych zasiądzie dwóch diagnostów oraz pięciu mężczyzn, którzy mieli nakłaniać ich do wystawiania fałszywych zaświadczeń o badaniach technicznych.
Śledczy postawili im łącznie 105 zarzutów.
Przeglądy bez auta, wpis do rejestru
38-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego i 60-letni mieszkaniec Krosna byli uprawnionymi diagnostami. Według śledczych w zamian za korzyści majątkowe wpisywali do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców informacje o badaniach technicznych samochodów, które w rzeczywistości nie pojawiły się na stacji diagnostycznej.
Wystawiali też zaświadczenia potwierdzające rzekome wykonanie przeglądów.

Zarzuty korupcyjne usłyszało również pięciu mężczyzn, którzy mieli zlecać wystawianie takich dokumentów.
Zatrzymali ich jesienią ubiegłego roku
Podejrzani zostali zatrzymani na początku października 2025 r. Policjanci doprowadzili ich do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, gdzie usłyszeli zarzuty.
– Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego – mówi nadkom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.
Oskarżonym grozi 10 lat więzienia.
Masz dla nas ciekawy temat? Daj znać mailem na re******@*******ow.pl. Jesteśmy też na Facebooku i Instagramie.
