wisłok
Mistrzostwa Polski oraz Puchar Europy w Triathlonie ponownie odbędą się w Rzeszowie. W weekend 30 – 31 maja do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkuset zawodników z całego świata.
Drugi dzień akcji „Rzeszów nad wodę, po przygodę” upłynął nad Wisłokiem pod znakiem kajakowej rywalizacji, dobrej pogody i świetnej atmosfery. Na Zalewie Rzeszowskim odbyły się zawody „Kajakiem na Orientację”, które, jak podkreślają organizatorzy – pobiły rekord frekwencji.
Tereny przy Lisiej Górze wczoraj zamieniły się w małe wodniackie miasteczko. Były regaty, kajaki, harcerskie atrakcje i koncert szantowy, a wszystko w ramach otwarcia sezonu wodnego w Rzeszowie.
Rzeszowianie po raz kolejny pokazali, że los terenów zielonych w mieście nie jest im obojętny. W miniony weekend wolontariusze sprzątali okolice Kopca oraz Żwirowni i Lisiej Góry. Zebrano setki kilogramów śmieci.
Lód pęka. Sekundy decydują. Działamy! – pod takim hasłem ratownicy Rzeszowskiego WOPR przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego na rzeszowskim zalewie.
Pijany 43-letni mieszkaniec Rzeszowa chodził po zamarzniętym Wisłoku. Dzięki szybkiej reakcji świadka i służb ratunkowych nie doszło do tragedii.
Po latach oczekiwań ruszają przygotowania do budowy nowej przystani nad Wisłokiem. Obiekt przy Lisiej Górze, z którego korzystają kajakarze, żeglarze i ratownicy WOPR, ma zyskać nowoczesne zaplecze dostosowane do współczesnych potrzeb.
Blisko 24 hektary między Wisłokiem a ul. Ciepłowniczą mogą zostać przekształcone w przestrzeń rekreacyjną. Rzeszowscy radni rozpatrzą plan „Dolina Wisłoka” już podczas wtorkowej sesji.
We wrześniu ponownie rozpocznie się odmulanie Wisłoka i pogłębianie Zalewu Rzeszowskiego. To element corocznych działań, które mają utrzymać pojemność zbiornika i jego funkcje retencyjno-rekreacyjne.
Przyszli geodeci, wbili słupki i powiedzieli, że postawią nam tu toalety. To niedorzeczne. Po pierwsze zasłonią widok na akwen ratownikom WOPR, a dodatkowo mają stanąć na podmokłym terenie i zbyt blisko wody – alarmują wodniacy z Lisiej Góry.