
Rzeszowska policja skontrolowała 11 pojazdów w ramach cyklicznej akcji „Cichy i czysty Rzeszów”. Drogówka sprawdzała emisję spalin i poziom hałasu aut na ulicach miasta. Trzech kierowców straciło dowody rejestracyjne. Rekordzista przekroczył normę prawie 4,5-krotnie.
Spis treści:
Do mierzenia poziomu spalin funkcjonariusze używają dymomierzy dla diesli i analizatorów spalin dla aut benzynowych.
Volkswagen prawie pięć razy ponad normę
Spośród 11 skontrolowanych pojazdów policjanci wyeliminowali z ruchu trzy – wszystkie przez nadmierną emisję spalin.
W Toyocie norma wynosi 3,0 – zmierzono 7,05, czyli ponad dwukrotne przekroczenie. W dostawczym Volkswagenie norma to 2,5, zmierzono 7,05 – prawie trzykrotnie za dużo. Największy wynik należał do osobowego Volkswagena: norma 0,6, wynik 2,71 – prawie 4,5-krotne przekroczenie.
Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne.

Konsekwencje dla kierowców
– W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny pojazdu lub nie dopuszczali go do dalszej jazdy – mówi podkom. Magdalena Żuk z KMP w Rzeszowie.
Żeby odzyskać prawo do jazdy, kierowcy muszą usunąć usterki układu wydechowego i przejść badanie techniczne.
Masz dla nas ciekawy temat? Daj znać mailem na re******@*******ow.pl. Jesteśmy też na Facebooku i Instagramie.
