Rzeszowscy kontrterroryści oraz policjanci z CBŚP w Przemyślu, zlikwidowali gang zajmujący się profesjonalną uprawą konopi indyjskich. Plantacja mieściła się w prywatnym domu.
Spis treści:
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w ostatnich dniach rozbili dwie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się produkcją marihuany na terenie Polski. Operacje przeprowadzono w Legnicy, Lubinie i Przemyślu.
Łącznie zatrzymano dziewięć osób, a także zlikwidowano profesjonalne plantacje konopi i zabezpieczono ponad 300 krzewów marihuany, mefedron i pieniądze.
UWAGA!: Oszuści podszywają się pod CBŚP. Fala fałszywych e-maili
Pięć miejsc w Legnicy i Lublinie
Pierwszą akcję przeprowadzili policjanci z kaliskiego wydziału CBŚP. W trakcie przeszukań wytypowanych wcześniej posesji w Legnicy i Lubinie, potwierdzono, że w pięciu z nich produkowana była marihuana.
– Zabezpieczono blisko dwieście krzewów konopi oraz około dziesięciu kilogramów gotowego do sprzedaży suszu marihuany. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 tys. złotych – informuje podkom. Krzysztof Wrześniowski, rzecznik prasowy CBŚP.
Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy po doprowadzeniu do łódzkiego pionu PZ PK usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznej ilości narkotyków.



Marihuana, mefedron i 65 tys. złotych
Kolejne uderzenie przeprowadzili funkcjonariusze przemyskiego wydziału CBŚP. W tych działaniach wspierali ich kontrterroryści z Rzeszowa.
Działająca na terenie Przemyśla grupa prowadziła profesjonalną plantację konopi w niezamieszkałym domu jednorodzinnym. Zainstalowano w nim zaawansowany system oświetleniowy, wentylacyjny oraz system doprowadzający wodę i środki odżywcze do hodowli.
– W domu rosły sto trzydzieści trzy krzewy konopi innych niż włókniste w różnych fazach wzrostu. Policjanci znaleźli też prawie dwa kilogramy mefedronu. U podejrzanych zabezpieczono również 65 tys. złotych – wylicza podkom. Wrześniowski.
Zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 46 do 55 lat. Prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji narkotyków.
Na wniosek prokuratora, sąd wobec wszystkich zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawy są rozwojowe
– Sprawy te mają charakter rozwojowy, a śledztwa prowadzone przez CBŚP oraz Prokuraturę Krajową mają na celu dalsze ustalenia i eliminowanie sieci przestępczych związanych z handlem narkotykami – dodaje rzecznik CBŚP.
Kodeks karny za udział w zorganizowanej grupie przestępczej przewiduje karę pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat. Natomiast za wytwarzanie środków odurzających przewiduje karę pozbawienia wolności do lat trzech.