
Dziesiątki nielegalnych automatów, specjalistyczne oprogramowanie i dziewięciu zatrzymanych – tak zakończyła się akcja służb, wymierzona w gang hazardowy działający w trzech województwach.
Spis treści:
Nielegalne automaty, specjalistyczny sprzęt, konspiracyjnie urządzone lokale i precyzyjnie zaplanowana struktura działania – tak funkcjonowała zorganizowana grupa przestępcza, która została rozbita przez funkcjonariuszy CBŚP z Radomia i Służbę Celno-Skarbową z Lublina. Przestępcy prowadzili nielegalne gry hazardowe w trzech województwach.
CZYTAJ TAKŻE: CBŚP rozbiło grupę czerpiącą zyski z nierządu. W akcji uczestniczyli policjanci z Rzeszowa
Lubelskie, podkarpackie i mazowieckie
Działania służb, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, objęły województwa lubelskie, mazowieckie oraz podkarpackie.
Jak ustalili śledczy, członkowie grupy nielegalne salony gier w naszym regionie prowadzili m.in. w Stalowej Woli i Gorzycach. Dodatkowo działali w Lublinie, Kraśniku, Janowie Lubelskim, Opolu Lubelskim, Chełmie, Zamościu, Łęcznej, Dęblinie, Warszawie, Otwocku, Wólce Kosowskiej i Zielonce.

Przeszukano kilkadziesiąt miejsc
W ramach akcji przeszukano kilkadziesiąt miejsc, w tym lokale usługowe, budynki mieszkalne i magazyny.
– Przejęto sprzęt wykorzystywany do produkcji i obsługi nielegalnych automatów, w tym dyski twarde oraz specjalistyczne oprogramowanie – wylicza podkom. Krzysztof Wrześniowski, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.
Zabezpieczono też dziesiątki nielegalnych automatów do gier i komputery. Zidentyfikowane magazyny wykorzystywane były jako zaplecze techniczne – to tam przechowywano, naprawiano i składano urządzenia.
Zatrzymani to Polacy
Grupa miała wyraźną strukturę i podział obowiązków. Zatrzymani to obywatele Polski.
– Do ich zadań należało m.in. urządzanie i kontrolowanie nielegalnych gier hazardowych, produkcja nielegalnych automatów, adaptacja lokali usługowych, rekrutacja i szkolenie personelu oraz montaż zaawansowanych systemów zabezpieczeń, w tym kamer monitoringu – dodaje podkom. Wrześniowski.
Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prowadzenia nielegalnej działalności hazardowej usłyszało dziewięć osób. Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są kolejne zatrzymania.
