
Zagłosuj, gdzie poleci Alysia, stworzona przez sztuczną inteligencję bohaterka serialu fantasy zrealizowanego przez rzeszowskie Bogaczewicz Film Studio. Do Rzeszowa czy do Sosnowca?
Na skróty:
„Alysia: Pomiędzy Gwiazdami a Ziemią” to pierwszy polski serial, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia postaci i scenografii, łączący w sobie tradycyjną grę aktorską, animację i sztuczną inteligencję.
Pierwszy odcinek serialu Bogaczewicz Film Studio opublikowało 15 lutego, a wyświetliło go około 270 tys. osób. Opinie widzów po pierwszym odcinku były mocno podzielone. Jedni chwalili za innowacyjność, a drudzy ganili za przerysowane i kiczowate postacie czy przesłodzoną grafikę.
WIĘCEJ: „Alysia: Pomiędzy Gwiazdami a Ziemią” – serial tworzony przez AI powstał w Rzeszowie
O czym jest ten serial?
Alysia od pokoleń żyje wśród chmur, w metalowych miastach zawieszonych nad światem, pełnych zielonych ogrodów. Młoda, piękna liderka swojej społeczności, staje przed wyzwaniem ocalenia swojego ludu przed zagrożeniem, które nadchodzi z głębi kosmosu.
W pierwszym odcinku, Alysia pewnego poranka obudziła się z głębokiego snu z amnezją. Wydarzenia z poprzedniego dnia przypomina jej Nova. Okazuje się, że dostała artefakt, klucz do tego co było i do tego co może być.
Zdecyduj, gdzie poleci Alysia
Teraz twórcy proponują widzom zabawę. W komentarzach na YT, do zapowiedzi drugiego odcinka (film poniżej) możecie zdecydować gdzie powinna polecieć Alysia.
„Zagłosuj teraz — które miasto odwiedzi Alysia w kolejnym odcinku? Czy będzie to futurystyczna metropolia, starożytne miasto pełne tajemnic… a może coś zupełnie nieprzewidywalnego? Wybierz jedno z polskich miast spośród propozycji inspirowanych lokalizacjami z całego świata. Zagłosuj w komentarzu i pomóż Alysii wybrać kierunek! Twoja decyzja może zmienić bieg historii.”
Może do Sosnowca, a może do Rzeszowa?
Mimo tego, że Alysia może polecieć wszędzie, to spośród wielu miast o jakich wspominają fani, przeważają jednak banalne lokalizacje jak: Gdańsk, Kraków czy Warszawa. Ale wśród propozycji znalazły się też – Katowice ze względu na Spodek, Warszawa w 960 roku albo w innej rzeczywistości, czy Sosnowiec.
Pod filmem uaktywnili się też mieszkańcy Podkarpacia, którzy zapraszają Alysie do Jasła, Poraża i do Rzeszowa – rodzinnego miasta twórców serialu z Bogaczewicz Film Studio.
Futurystyczne miasta, ujęcia z AI
Sztuczna inteligencja AI stworzyła wizualizacje futurystycznych miast, statków kosmicznych i zaawansowanych technologii. Produkcja wykorzystuje ponad sto dwadzieścia ujęć wygenerowanych przez AI, co nadaje całości wyjątkowy, futurystyczny styl wizualny.
W pierwszym sezonie znajdzie się dwanaście odcinków, a każdy z nich trwa od siedmiu do dwunastu minut.
Serial został wydany w sześciu językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i japońskim.
Dołącz do nas! Jesteśmy na Facebooku i Instagramie.
